Xbox Game Pass, 2023’te büyük bir sıçrama yaptı! Oyuna Doyduk!

PlayStation ve Nintendo’nun oyun ödüllerini topladığı bir dönemde, Xbox Game Pass abonelerinin aslında büyük kazançlar elde ettiği gözden kaçmamalı. TrueAchievements’ın yaptığı hesaplamalara göre, Xbox Game Pass’te yer alan her yeni oyunun maliyeti toplamda yaklaşık 9000 dolar değerindeydi.

Starfield ve Hi-Fi Rush gibi güzel oyunları bünyesine ekleyen Game Pass, aboneleri için keşfedilmeyi bekleyen heyecan verici oyunlarla yer verdi. Xbox Game Pass’in dev üçüncü parti oyunları ve yaratıcı İndie oyunları getirme konusundaki kararlılığı takdir topladı. Xbox Game Pass’e eklenen oyunların toplam fiyatları ise aşağıdaki gibi sıralanıyordu:

 ABD için 8763 dolar,

 Birleşik Krallık için 7695 pound,

 Kanada için 11425 Kanada Doları

Avustralya için 13392 Avustralya Doları,

 Avrupa için 8879 euro ve

Brezilya için 36898 real.

Xbox Oyuncularına Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Ben uzun süredir bir Xbox Game Pass abonesiyim ve özellikle yılın başlarında Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden’ın çıkışlarıyla bu servisten bazı faydaları gördüm. Ancak, Xbox Series X’im olmadığı için Dead Space ve Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name gibi büyük eklentileri kaçırdım. Starfield’ı bile bulut üzerinden yayınlamaya çalışan Xbox One konsolum adeta taşınabilir bir konsola dönüşüyor gibiydi.

Xbox Game Pass, 2023’te büyük bir sıçrama yaptı! Oyuna Doyduk!

Buna rağmen, birçok Xbox oyuncusu PlayStation Plus’a kıyasla bu hizmetle harika oyunlar deneyimledi. Cocoon ve Sea of Stars gibi indie oyunları ve Lies of P ve Persona 5 Tactica gibi çok beklenen başlıklar gerçekten büyük ilgi gördü.

Gelecek yıl da hız kesmiyor gibi görünüyor. Game Pass aboneleri, şahsen en çok beklediğim RPG’lerden biri olan Persona 3 Reload’a Şubat ayında erişebilecekler. Ayrıca, yıl içinde Avowed, Towerborne ve Senua’s Saga: Hellblade 2 gibi özel oyunlar servise eklenecek. Bu, daha sonra özellikle gelecek etkinliklerde duyurulacak olan birçok oyunu hesaba katmıyor (artık E3 olmasa da).

Eğer zaten bir Xbox oyuncusuysanız, Xbox’tan aldığınız Spotify Wrapped tarzı yıl sonu özetinizden Game Pass’in ne kadar büyük bir değer olduğunu bilirsiniz. Hem PC hem de konsol erişimi içeren Xbox Game Pass Ultimate aylık 16.99 dolar (ülkemizde üç aylık fiyatı 400TL) ve oldukça kapsamlı bir kataloğa sahip. Ancak, 9000 dolar değerindeki oyunlar iyi bir anlaşma gibi görünse de, 2023 yılında bazı kullanıcılar Microsoft’un servisin fiyatını artırdığını gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir