WhatsApp Android Yedeklemeleri Google Hesabınızın Depolama Alanını Kullanmaya Başlayacak

WhatsApp ve Google tarafından yapılan açıklamalara göre, Android’deki WhatsApp sohbet ve medya yedeklemeleriniz yakında Google hesabınızın bulut depolama alanı kotasında sayılmaya başlayacak. Bu değişikliğin önümüzdeki aydan itibaren geçerli olacağı belirtiliyor.

Bu, her Google hesabıyla birlikte aldığınız 15 GB varsayılan depolama alanının artık WhatsApp yedeklemeleriniz tarafından kullanılacağı anlamına geliyor. Değişiklik önümüzdeki ay beta kullanıcıları için kullanıma sunulacak ve yavaş yavaş Android’deki tüm kullanıcılara yayılacak. Ayarlarda bu değişikliğin ne zaman gerçekleşeceğini söyleyen bir duyuru gösterilecek. Depolama sınırınıza ulaşırsanız, ihtiyacınız olmayan öğeleri kaldırarak yedeklemelere devam etmek için yer açmanız gerekecek.

Google, Drive’daki depolama alanınızı yönetmenize yardımcı olacak araçlara da sahip. Buna ek olarak, Google One ile daha fazla depolama alanına sahip olmak da mümkün. Bunu seçerseniz 100 GB için ayda 9,99 TL ödemeniz gerekiyor. Hatta Google, geçiş konusunda kullanıcılarına yardımcı olmak için yakında uygun kullanıcılara sınırlı, tek seferlik Google One promosyonları sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir