Uyuşturucu baronu Zafer Ramadan Mersin’de yakalandı

Mersin’de MİT ve emniyetin yaptığı ortak operasyonla, ‘G-42’ koduyla aranan uluslararası uyuşturucu baronu ‘Zafer Ramadan’ isimli şüpheli yakalandı.

UYUŞTURUCU BARONU RAMADAN’IN YERİ TESPİT EDİLDİ

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Mersin MİT Bölge Başkanlığı ve Mersin İstihbarat Şube Müdürlüğünün ortak çalışması neticesinde, uluslararası uyuşturucu ticaretine yönelik yapılan teknik ve fiziki çalışmalarda, G-42 koduyla aranan uluslararası uyuşturucu baronu Zafer Ramadan’ın Mersin’de olduğu bilgisine ulaşıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Teknik ve fiziki takibin ardından elde edilen bilgiler doğrultusunda merkez Mezitli ilçesi Akdeniz Mahallesi’nde özel harekat ve dron destekli düzenlenen operasyonda, uyuşturucu baronu Zafer Ramadan yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

G-42 KODU NEDİR?

G-42 tahdit kodu, yabancı hakkında, uyuşturucu madde suçlarından herhangi birini veya birkaçını işlediği gerekçesiyle konulan koddur. Örneğin; uyuşturucu imal etmek, sevk etmek, ticaretini yapmak bu suç kapsamındadır. Uyuşturucu madde suçu dolayısıyla hakkında G-42 kodu konulan yabancı, ülkeden deport edilir ve hakkında ülkeye giriş yasağı uygulanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir