İstanbul’a Ne Zaman Kar Yağacak? Prof. Dr. Orhan Şen Yanıtladı

İstanbullular haftanın ilk gününe yağışlı ve soğuk bir havayla uyandı. Hafta sonu lodos etkili olurken hava sıcaklığı 20 dereceye ulaştı. Ancak 4 Kasım Pazartesi günü 10 derece birden düşen hava sıcaklığı 9’u gördü.

Kış ayına giriş yapılmasıyla birlikte akıllarda ‘kar ne zaman yağacak?’ sorusu belirdi. Peki megakente kar ne zaman yağacak?

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün aralık ayı tahminlerine göre İstanbul, Ankara ve İzmir’de kar yağışı görünmüyor. Aralık ayında sağanak yağış ve kuvvetli soğuk bekleniyor.

Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen X hesabından sıcaklıkların 10 derece birden düşeceğini paylaştı. Şen’in paylaşımları şöyle:

“Bugün Pazartesi Marmara Ege ve Batı Karadeniz bölgesinde yağmur var. Sıcaklık 10 derece düşerek olması gerekene iniyor Marmarada Poyraz kuvvetli dolayısıyla hissedilen sıcaklık daha düşük. Yağmur Edirne, Kırklareli Tekirdağ Çanakkale Edremit körfezi İstanbul’un kuzeyinde kuvvetli.

SALI GÜNÜ HARİÇ YAĞIŞ VAR

“Bu hafta salı günü hariç Ülkede yağış var. Yağışlar genellikle yağmur şeklinde. Çarşamba ve hafta sonu doğu Anadolu’da kar yağışı görülecek. Diğer bölgelerde kar yok. İstanbul bugün yağmurlu kuzey ilçelerinde kuvvetli olur. Sıcaklık 11 derece.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir