Ebu Ubeyde, İsrail’i ateşkes masasına çivileyen rakamları açıkladı!

  • HABER7

Gazze Şeridi’nin yerel hükümetini oluşturan Hamas teşkilatının askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, İsrail’e tarihinin en ağır darbelerini indirmeye devam ediyor.

Gazze’ye havadan, karadan ve denizden korkunç saldırılar düzenlemesine rağmen askeri açıdan büyük kayıplar veren İsrail, 121 gündür Kassam Tugayları’nın direnişini aşamıyor.

Gazze direnişinin sembolleri arasında yer alan Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail’e yönelik operasyonlarının son günlerdeki bilançosunu açıkladı.

HEM İŞGALCİLERİ HEM İHA’LARI AVLADILAR

Yazılı bildiri yayınlayan Ebu Ubeyde, 15 İsrail askerini öldürdüklerini, 43 askerî aracın imha edildiğini duyurdu.

Ebu Ubeyde, İsrail’e ait 4 İHA’yı ele geçirdiklerini belirtti. Toplamda ise 43 İsrail İHA’sının hedef alınarak etkisizleştirildiğini kaydetti.

Ebu Ubeyde’nin açıklamasının öne çıkan maddeleri şöyle:

  • Mücahidlerimiz, 17 farklı askeri görevde, 15 Siyonist askeri sıfır noktasından öldürdüklerini doğruladı. Bir subay ve bir askerin keskin nişancılarla öldürüldüğü, onlarca işgal askerinin yaraladığı doğrulandı.

  • Askeri görevler sırasında saldıran siyonist güçler füzeler, anti-tahkimat ve anti-personel cihazları ve çeşitli makineli tüfeklerle hedef alındı.

  • Bir tünelin girişi çok sayıda düşman askeri ile birlikte havaya uçuruldu ve mücahitlerimiz 4 insansız hava aracını ele geçirdi.

  • Toplamda 43 askeri araç tamamen veya kısmen hedef alındı.

  • Mücahidlerimiz, çatışmanın tüm cephelerindeki askeri yoğunlaşmaları havan toplarıyla yok ettiler ve Tel Aviv ve çevresine yoğun bir füze bombardımanı düzenlediler.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir