TİP’ten geri vites! Özür dilemek zorunda kaldı

TİP Milletvekili adayı Ahmet Şık, sosyal medyaya düşen Selahattin Demirtaş ve HDP ile ilgili sözleri nedeniyle özür diledi.

“DEMİRTAŞ CANIMIZA OKUMUŞ”

Sosyal medyada yayılan ve bazı haber kanallarında yayımlanan görüntülerde Ahmet Şık, “Selahattin Demirtaş bugün canımıza okumuş. Güya aynı ittifaktayız. Selahattin’i çıkar HDP’den ortada HDP kalmaz. Bu ülkenin Türk faşisti var. Bir de Kürt faşistiyle uğraşamam” sözlerini sarfetti.

ÖZÜR DİLEDİ

Bu sözlerin ardından HDP’liler tarafından baskı altına alınan TİP adayı Şık, sosyal medya hesabından özür dilemek zorunda kaldı.

Ahmet Şık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Konuyu, olayı, olaydaki kişileri ve bağlamını açıklamaya çalışmadan, fikrimi, kastımı ve duygumu yansıtmayan bu sözler nedeniyle kırdığım tüm HDP’li dostlarımdan ve Kürt halkından, TİP’li yoldaşlarımdan içtenlikle özür diliyorum. Öncelikle 14 Mayıs’a dek ve sonrasındaki ortak mücadele geleceğimiz boyunca da yegane çabam, barış ve kardeşlik arzumuza zarar vermemek, ittifakımızda cisimleşen umutlara gölge düşürmemek olacak.” dedi.

TİP’TEN GERİ VİTES

Türkiye İşçi Partisi’nden yapılan açıklamada ise Ahmet Şık’ın HDP’ye ilişkin sözlerinin “kastını aşan ifadeler” olduğu belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“İstanbul Milletvekilimiz Ahmet Şık’ın bugün kamuoyuna yansıyan sözleri partimizin görüşlerini yansıtmadığı gibi vekilimizin bugüne dek koruduğu mücadele kimliği açısından da talihsiz ve kastını aşan ifadeler içermektedir. Bu sebeple, başta HDP’li dostlarımız olmak üzere ittifak güçlerimizden, Kürt halkından, sol kamuoyundan ve tüm yurttaşlarımızdan özür diliyoruz. Barış ve kardeşlik için sürdürdüğümüz mücadeleden ve dayanışmamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir