EMEP Başkanı Ercüment Akdeniz: Cumhur İttifakı tarikatlar çatısına dönüştü

Emek Partisi (EMEP) Başkanı Ercüment Akdeniz, katıldığı canlı yayında HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi’nin katılma ihtimali olan Cumhur İttifakı için ‘tarikatlar çatısına döndü’ benzetmesini yaptı.

EMEP Başkanı Ercüment Akdeniz, Halk TV’de yayınlanan ‘Sansürsüz’ programına konuk oldu. Konuşmalarında Cumhur İttifakı ilişkilerine değinen Akdeniz, “Şu an Cumhur İttifakı bir tarikatlar çatısına dönüştü” dedi.

Akdeniz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Şu an Cumhur İttifakı bir tarikatlar çatısına dönüştü. Kitle desteğini kaybeden bir iktidar bloku var. Biz depremleri konuşuyoruz ama ülkede çok ciddi bir sınıfsal deprem yaşanıyor zaten. AKP’ye MHP’ye oy veren emekçiler çok zor günler yaşıyorlar. Üstüne depremin felaketi geldi, üstüne sel geldi. Bütün bunlar iktidara olan tepkiyi arttırmış durumda. Sahaya bile gidemiyorlar. bu tablo karşısında iktidarı nasıl ayakta tutabilirler?

Orta Çağ karanlığına geri dönen bir iktidarla karşı karşıyayız. Orta çağ karanlığından en geri güçleri en geri zihniyetleri, en gerici değerleri 21. yüzyıla taşıyarak iktidar blokunu sağlamlaştırmaya çalışıyorlar. Çaresizler gideceklerini biliyorlar ama en gerici güçlere yaslanarak iktidarlarını ayakta tutmaya çalışıyorlar.

Çok net bir gösterge var önümüzde bugün 16 Mart Beyazıt Katliamı’nın yıldönümü. 1980 öncesinde öğrencilerin üzerine bombalar atıldı. Kim yaptı bunu? Hala karanlıkta… O günden bugüne kadar Türkiye’de kontrgerilla gerçeği tartışılır. Her aydınlatılmayan katliam yeni katliamların önünü açtı ve bütün bunlar hak mücadelesinin önünü almak, halka göz dağı vermek için yapıldı. Bütün bunlar birikti ve aydınlatışmamış suç dağı oluşturdu. Buna yaslanmak, bunu yeniden farklı şemsiyelerle bir ittifak bulutu olarak görmek bize “400 vekil vermezseniz başınıza gelecekleri düşünün” günlerini hatırlatıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir