Bakan Kirişci: Et fiyatı yüksek; soğan fiyatının düştüğünü göreceğiz

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yılbaşından bu yana yüzde 60 zamlanan dana etinin fiyatının yüksek olduğunu kabul etti. Soğanın kışlık üretimi ile erkenci üretimi arasında bir geçiş döneminde olduğunu ifade eden Bakan Kirişci, “1 haftası var. Soğanın fiyatının ne kadar düştüğünü göreceğiz.” dedi.

Son dönemin tanesi 7 liraya kadar çıkan kuru soğan ve et fiyatlarında yaşanan artışa ilişkin NTV yayınına konuk olan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kuru soğan fiyatının bir hafta içinde düşeceğini söyledi. Etin fiyatının yüksek olduğunu dile getiren Bakan Kirişci, “Sözleşmeli üretimle hayvanı besiciye beslettir. Kilosuna geldiğinde kes. İster market, ister kasap reyonunda satılsın. Bak bu hem ister istemez zinciri kısaltıyor hem aradaki bazı art niyetli insanları çıkartıyor.” dedi.

Bakan Kirişci, çitfçinin ekonomik olarak iyi durumda olduğunu da savundu. “Şu an çiftçilerimiz gayet güzel paralar kazanıyor. Ekonomik olarak iyi durumdalar.” diyen Bakan Kirişci, kendisinin çiftçinin tepkisini yansıtan bir olay yaşamadığını dile getirdi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir