Aile Bakanlığı Açıkladı: O Paylaşımlara Da Soruşturma Açılacak!

Türkiye şehitlerinin yasını tutuyor. Şehitlerin acısı henüz dinmemişken sosyal medya ise yapılan o paylaşımlarla kaynıyor. Sosyal medyada paylaşım yapan bazı hesapların şehitler üzerinde nefret kustuğu, suç teşkil eden bazı paylaşımlar yaptığı fark edildi. Söz konusu paylaşımlara Bakanlık da el attı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bazı sosyal medya sitelerinde, şehitlere ve ailelerine yönelik çirkin ve suç teşkil eden paylaşımlar yapıldığı belirtilerek, “Şehitlerimizi ve onların bizlere emaneti olan kıymetli ailelerini hedef alan son derece yakışıksız, ahlak dışı ve kamu vicdanını yaralayan paylaşımları şiddetle kınıyoruz. Söz konusu içerikler ile ilgili erişim engeli talebinde ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak şehitlerimize ve ailelerine yönelik suç teşkil eden her türlü eylemin karşısında durmaya devam edeceğiz” denildi.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Antalya’da sosyal medya sitesinde şehitlere ve ailelerine yönelik çirkin ve hakaret içerikli paylaşım yaptığı belirlenen O.K., gözaltına alındı. Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, “Sosyal medya platformu üzerinden ‘Atatürk’e, şehitlerimize ve vatanımıza’ hakaret içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüştür. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda bahse konu sosyal medya hesabı incelendiğinde kullanıcının O.K. isimli şahıs olduğu tespit edilerek ikametinde yakalanmıştır. Yapılan ikamet aramasında 2 adet havalı diye tabir edilen uzun namlu tüfek, 2 adet havalı diye tabir edilen tabanca ve 2 adet şarjör, 6 adet kasatura bıçak ve 1 adet muşta ele geçirilmiştir. Şahıs hakkında ‘5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar, TCK 216 Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama, TCK 213 Halk Arasında Endişe Korku ve Panik Yaratmak, TCK 301 Türk Milletini Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin Kurum ve Organlarını Aşağılama’ suçlarından tahkikata başlanmıştır” denildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir